Pěvecký sbor Lumír a orchestr

Novoroční koncert se slavnostním přípitkem
Sobota 5. 1. 19:00
Sokolovna
Hudba
220Kč

Novoroční koncert se slavnostním přípitkem. Mimo jiné uslyšíte autentické provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby v provedení PS Lumír a komorního orchestru Corpora Fidium Intenta.

Lumír je 40-členný smíšený pěvecký sbor z Brna, který navazuje na více než 150-letou tradici čtenářského spolku z Brna-Králova Pole. V jeho řadách nalezneme zpěváky různých profesí i různých věkových kategorií. V repertoáru nalezneme duchovní písně od období renesance až po současnost, "lidovky", spirituály i populární písně, od nás i ze zahraničí.

V nedávné době sbor spolupracoval také na větších projektech s orchestrem Mladí brněnští symfonikové a se spřátelenými sbory (A. Dvořák: Svatební košile, G. Verdi: Requiem, Z. Pololáník: Missa brevis). Účinkoval také při první mši nově jmenovaného kardinála Dominika Duky v Chrámu sv. Víta v Praze v roce 2012.

Diriguje: Mgr. František Ostrý
Varhany: Petra Andrlová
Soprán: Zuzana Černá, alt: Barbora Garzinová, tenor: Zdeněk Doležal, bas: Ondřej Loub
Program: autentické provedení České mše vánoční Jakuba Jana Ryby

Vstupné: 220 Kč na místě / 180 Kč v předprodeji

On-line rezervace míst platí vždy 3 dny. Pokud si rezervované místo včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.