Sestry Havelkovy & Orchestr

+ dobová módní přehlídka
Sobota 15. 9. 19:00
Sokolovna
Hudba
390Kč / 330Kč

Akce v rámci boskovických oslav 100 let od vzniku ČSR. Swingový koncert doplněný o dobovou módní přehlídku. Dámy, které propadly kouzlu rané swingové hudby a již řadu let provázejí své posluchače do období mezi dvěma světovými válkami plného rytmu, tance, inspirace, čistých ideálů, romantických lásek a snů.

Snaha souboru Sestry Havelkovy o zachování nejčistší stylovosti se netýká jen vlastní interpretace a instrumentace českých, amerických a německých písní z 30. let, ale i celkového jevištního pojetí, průvodním slovem počínaje a dobovým projevem a dobovými kostýmy konče.

Originální módní přehlídka ze sbírek Vlaďky Dobiášové nabízí divákovi jedinečný vhled do módy i atmosféry vzniku našeho samostatného státu, v jehož čele stanul první demokratický prezident Tomáš Garrigue Masaryk. Kolekce vznikala dlouhá léta a dnes má nevyčíslitelnou muzejní hodnotu. Krom dobové autentičnosti mají modely i zajímavou historii, spojenou s jejich původními majiteli. Všechny totiž pocházejí z šatníků slavných osobnosti té doby. Na mole uvidíte originální oblek Svatopluka Beneše, svrchníky Maxe Švabinského, oblečení Adiny Mandlové, šátek Oldřicha Nového, kabelky a kloboučky Věry Ferbasové, šaty Olgy Scheinpflugové a Nataši Gollové a mnoho dalších modelů.

Vstupné: I. pořadí 390 Kč, II. pořadí 360 Kč, III. pořadí 330 Kč, galerie a přístavky 330 Kč

On-line rezervace míst platí vždy 3 dny. Pokud si rezervované místo včas nezakoupíte v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, tak rezervace propadá. Můžete si ale zde na našem webu zakoupit e-vstupenku (platba kartou) a vytisknout si vstupenku s čárovým kódem z pohodlí domova.