Vánoční koncert skupiny Trní

Sobota 16. 12. 19:00
Zámecký skleník
Hudba
170Kč

Večer plný krásných melodií a koled v podání skupiny Trní a hosta, cimbalisty Jiřího Gužíka. Hostovat bude rovněž i Pěvecký sbor Bozky.

Trní je boskovická folková skupiny kolem kapelníka Pavla Těžkého hrající jak vlastní písně, tak country a folkové klasiky.

Vstupné: 200 Kč na místě / 170 Kč v předprodeji / 150 Kč studenti a senioři

Cimbalista Jiří Gužík se nejen interpretačně, ale i autorsky se podílel na množství studiových nahrávek většiny výše zmíněných souborů. Byl součástí janáčkovského projektu "Čierna zem" brněnského zpěváka Jiřího Miroslava Procházky, či alba "Odkazy a návraty", na kterém soubor Malé hudební družení z Rousínova zpracovává staroslověnské biblické a liturgické texty s doprovodem cimbálu. Jako host se představil s brněnskou Státní filharmonií, Brněnským rozhlasovým orchestrem lidových nástrojů, Moravským komorním orchestrem, souborem Ensemble Opera Diversa, cimbálovou muzikou Friš z Ostravy nebo s valašskými folklorními soubory Soláň a Radhošť.

V roce 2005 získal na soutěži v rámci Mezinárodního Festivalu Cimbálu ve Valašském Meziříčí 3.místo v nejstarší kategorii, o dva roky později pak 2.místo. V roce 2017 se stal členem poroty této mezinárodní soutěže. Jako porotce se zúčastnil rovněž krajského kola soutěže ZUŠ ve hře na lidové nástroje a souborové hře ve Veselí nad Moravou roku 2012.

Zakupte si zde na webových stránkách eVstupenku (platba kartou online) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Turistickém informačním centru Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.

Upozornění: Zakoupení eVstupenky platbou Kreditem se týká pouze majitelů naší Věrnostní karty. Dvě hodiny před začátkem akce již nelze zakoupit eVstupenky kartou online.