Vertavo String Quartet

Concentus Moraviae 2019
Neděle 16. 6. 19:30
Zámek
Hudba
250Kč / 150Kč

Concentus Moraviae 2019. Zvukomalebné jméno norského ansámblu je zkratkou příjmení čtveřice dívek, které se v roce 1984 rozhodly pro společnou kvartetní cestu. Jména se za pětatřicet let změnila, značka Vertavo se ale už pevně zapsala do povědomí milovníků komorní hudby po celém světě. Do Boskovic dámy přivezou trojlístek výjimečných děl a zahájí ho jak jinak než norskou hudbou: skvostným „nedokončeným“ dvouvětým kvartetem Edvarda Griega. Následuje jediný smyčcový kvartet Maurice Ravela, na kterém Debussy zakázal „měnit byť jen jedinou notu“, jak je dokonalý, a do finále publikum dovede Haydnův „Vtip“, druhý z jeho tzv. „ruských“ kvartetů.

Program:
Edvard Hagerup Grieg: Smyčcový kvartet F dur, č. 2
Maurice Ravel: Smyčcový kvartet F dur
Joseph Haydn: Smyčcový kvartet Es dur, č. 2, op. 33, „Vtip“

Vstupné: 250 Kč plná cena / 150 Kč děti 6 – 15 let, důchodci (sleva není poskytována na základě Senior pasů), studenti (po předložení průkazu) a ZTP (1 osoba) a ZTP/P (1 osoba a 1 doprovod), děti do 6 let bez nároku na sedadlo mají vstup zdarma

Příslušný průkaz prokazující nárok na slevu je třeba předložit spolu se zlevněnou vstupenkou při vstupu do místa konání akce.

Vstupenky v prodeji v Městském informačním středisku Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77, kde do 31. 5. 2018 při koupi standardní vstupenky dostanete slevu 50 Kč oproti oficiálně uváděné standardní ceně.

Vstupenky můžete nakoupit i on-line v síti Ticketportal: https://www.ticketportal.cz/event/VERTAVO-STRING-QUARTET

 

Concentus Moraviae 2019
Koncert národů

Titul Koncert národů dvacátého čtvrtého ročníku festivalu Concentus Moraviae je spojením dvou úzce souvisejících témat, která pro naše publikum zpracoval pár respektovaných dramaturgů: britský muzikolog a publicista Tully Potter a profesorka Barbara Maria Willi, všestranná múzická osobnost nedílně spjatá s festivalem téměř od jeho narození. Barbara Willi odvíjí dramaturgickou linku od významné dějinné události. Zmapuje hudební podobu Vídeňského kongresu (1. 10. 1814 – 9. 6. 1815), jeho koncerty, plesy, představení, hlavní hudební aktéry, očekávané premiéry i zákulisní dění. Vídeňský summit si automaticky spojujeme s nastolením dlouholeté evropské politické rovnováhy, ale méně si uvědomujeme, že obrovskou dávku energie znamenala úspěšná vídeňská mírová jednání i pro umění jednotlivých evropských národů. A právě v terénu kvartetní tvorby tzv. národních škol od 19. století až po současnost dramaturgické otěže od Barbary Willi přebere Tully Potter. Pozval na festival výtečná tuzemská a evropská smyčcová kvarteta, která přednesou nejzajímavější díla jednotlivých národních škol pro toto atraktivní komorní uskupení.