Větrník - dětský festival v Boskovicích

Zámecký skleník a Kino Panorama 3. - 5. 3. 2023
Pátek 3. 3. 16:30
Boskovice
Festival

Přijďte s dětmi rozfoukat větrník pohádkových a dobrodružných příběhů, ať už na filmovém plátně nebo divadelních prknech.

Na dětském festivalu Větrník se návštěvníci mohou těšit na divadelní představení, promítání dětských filmů a pohádek, vyprávění, námořnický bál, dětský pohádkový kvíz, stavebnicový koutek, dětské dílničky a výstava. To vše v pirátském a námořnickém duchu v budově Kina Panorama a v Zámeckém skleníku po celý víkend od pátku 3. března do neděle 5. března 2023.

Předprodej zahájen.

 

Program:

Pátek 3. března  

16:30 Kino Panorama 

Výstava: Dubánci 

Výstava fotografií Petra Václavka představuje ukázky ze tří knížek o Dubáncích, které napsali spisovatelka Klára Smolíková a básník Martin Kinc. Dubánci jsou takové malinkaté postavičky žijící v lese. Uvidíte, jaká všemožné dobrodružství Dubánci prožívají. 

Výstava bude v kině do konce března 2023. 

Vstup zdarma 

 

17:00 Kino Panorama 

Film: Bella a Sebastian: Nová generace 

10-letý Sebastián neochotně tráví prázdniny na horách se svou babičkou. Pomáhat s ovcemi je pro chlapce z města sotva vzrušující vyhlídkou. Ale pak potká Bellu, obrovského psa, se kterou její majitel nepěkně zachází. Sebastián je však odhodlaný ochránit svého nově nalezeného přítele. Francie 2023 | 96 minut | český dabing | Mládeži přístupný. 

Před samotným filmem uvidíte Pyrenejské horské psy z chovatelské stanice Tunica Alba. Tedy stejné plemeno, jakým je Bella. A dozvíte se pár zajímavostí o těchto nádherných chlupatých hafanech.  

Vstupné 130 Kč již v předprodeji ZDE

 

Sobota 4. března 

10:00 Kino Panorama 
Dětský pohádkový kvíz o ceny + pásmo pohádek 

Máte rádi pohádky, animované filmy a seriály? Poznáte pohádkovou postavu, hudbu z večerníčku nebo oblíbeného superhrdinu? Zábavná populárně znalostní soutěž o ceny. Vytvořte team, (maximálně 5 lidí) a přijďte vyhrát! 

Vhodné pro rodiny s dětmi. 

Vstupné 30 Kč již v předprodeji ZDE

 

14:00 Zámecký skleník  
Divadlo eMILLIon: Děti pirátů a ztracený ostrov 

V přístavu, doma i na moři se odehrává příběh Malého Jacka a Báry Kudly. Ti dva se po vzoru svých otců, kapitánů pirátských lodí, vydali na moře hledat potopený ostrov s Městem pirátů. Podle legendy tam jsou ukryty největší poklady světa. Na dobrodružné cestě musí překonávat různé překážky, aby nakonec pochopili, že nad všechny poklady světa je přátelství a mít někoho rád. 

Vhodné pro děti od 5 let. 

Jednotné vstupné 90 Kč již v předprodeji ZDE

 

15:30 Zámecký skleník 
Dílničky pro děti: Staň se i Ty pirátem!

Toužíš se stát na chvíli neohroženým mořeplavcem? Chtěl bys být mořským vlkem s páskou přes oko, který má svou loď, ovládá znalosti souhvězdí a ukáže svou zdatnost při hledání pokladu? Pak je tato dílnička právě pro Tebe! Vezmi s sebou mamku, taťku, nebo babičku a dědu, a přijď na palubu mezi nás, otrlé piráty. Kupa odvahy, pruhované triko a šátek na hlavě výhodou! Těší se na Tebe piráti z lodi Knižní korzár. 

Vhodné pro děti od 5 let. Kapacita omezena. Vstupné na tuto akci platí pouze děti. Rodiče jsou doprovod zdarma.

Vstupné 30 Kč již v předprodeji ZDE

 

17:00 Kino Panorama 
Film: Děti Nagana (filmová delegace)

Rodinný film inspirovaný památným vítězstvím českých hokejistů na olympiádě v Naganu. Hynek Čermák v něm vede partu kluků do důležitého hokejového zápasu s tenisákem na plácku proti rivalům z vedlejší vesnice. Hrát se bude o vítězství, o respekt a taky o srdce nejlepší holky ze třídy. Režie: Dan Pánek | Česko 2023 | 98minut | Mládeži přístupný. 

Vstupné 140 Kč již v předprodeji ZDE

 

Neděle 5. března 

9:30 – 16:00 Zámecký skleník 
Ráj stavebnic a her 
Herní koutek - stavebnice Seva, stavebnice Mercur, deskové hry apod. 

Vstup zdarma

 

10:00 Zámecký skleník 
Improvizační divadlo pro děti 

V Boskovicích vyrůstá nová generace improvizátorů! Pod vedením Žandy z improvizačního týmu Lísky se vám představí děti z ImproKroužku. Přijďte se pobavit krátkými scénkami na vaše témata, kde fantazie a humor nemají hranice! Originální neopakovatelné představení vzniká ve spolupráci s publikem přímo na jevišti. 

Představení je vhodné pro děti od 6 do 99 let. 

Vstupné 30 Kč již v předprodeji ZDE

 

13:30 Kino Panorama 
Michal Příběhovič: Pirátské povídání 

Vypravěč příběhů jménem Michal Příběhovič vzpomínat na jeden ze svých prožitých životů. Říkali mu tenkrát Jim Hawkins, plavil se na plachetnici jménem Hispaniola k tajemnému a nebezpečnému Ostrovu pokladů. A o jeho duši sváděl toho času boj šlechetný, ale přísný doktor Livesey s krutým a veselým Dlouhým Johnem Silverem, vůdcem nejkrvelačnější bandy pirátů, jakou kdy oceány viděly. Přikloní se mladý Jim na stranu dobra nebo zla? 

Vhodné pro děti od 8 let. 
 
Vstupné 30 Kč již v předprodeji ZDE

 

15:00 Zámecký skleník 
Námořnický bál  
 
Zábavný pořad, ve kterém si děti spolu s Divadlem eMILLIon zatančí, zasoutěží, zazpívají a užijí si spoustu legrace. Kdo přijde jako námořník, nebo pirát, sklidí určitě obdiv a skvěle zapadne.  
 
Vhodné pro děti od 5 let. 

Vstupné 120 Kč již v předprodeji ZDE

 

17:00 Kino Panorama 
Film: Doručovací služba čarodějky Kiki 

Malá čarodějka Kiki se vydává na zkušenou do světa. V prostředí malebného přímořského městečka je čekají velká i malá dobrodružství. Vynalézavá a odhodlaná Kiki využije svou schopnost létat a založí si doručovací službu, aby se mohla stát opravdovou samostatnou čarodějkou. Jedinečný film z produkce studia Ghibli. Režie: Hajao Mijazaki | Japonsko 1989 | 103 minut | český dabing | Mládeži přístupný. 

Vstupné 120 Kč již v předprodeji ZDE