Jazz and Blues Boskovice 2019/20 a 2021/21

Kulturní zařízení města Boskovice a společnost Gatema a.s. zvou na další cyklus jazzových a bluesových koncertů v Zámeckém skleníku. Ale než se tak stane, máme tu ještě jeden rest z minulého cyklu za neuskutečněný koncert Nicole Zuraitis Quartet, který se měl konat 22. 4. 2020.

Úterý 22. září 2020

Ingrid Arthur & Andy Winter Trio (USA/CZ)

„Ingrid Arthur je americká soulová a gospelová zpěvačka s neskutečným hlasovým fondem a drivem. Je původem z Georgie (USA), nyní žije shodou okolností v Berlíně. Její hudební a stylová vyzrálost spolu s autentickým projevem dává tušit strhující hudební zážitek pro všechny zúčastněné. Ve spojení s bubeníkem Andy Winterem, se kterým jsem již spolupracoval na několika výrazných hudebních projektech včetně kvartetu se skvělou Alitou Moses, přinese spolupráce s Ingrid stylovou pestrost spolu s elektrizující a autentickou interpretací. Těším se na tuto novou hudební zkušenost, o níž se dopředu domnívám, že bude nejen z finančních důvodů (Ingrid je svém žánru absolutní špička!) jindy neopakovatelná. Je to holt jiná hudební liga…“  

Petr Dvorský, kontrabasista projektu. 
Na kytaru sestavu doplní Jesse Milliner, hrající s Chaka Kahn, Lee Riteneur, Trilok Gurtu, U nás hrál také v Lucerně se Sonny Emor.

Vstupné: 250 Kč na místě / 220 Kč v předprodeji / 120 Kč studenti
Pozn. Na tento koncert platí permanentky pro cyklus 2019/20. Jedná se o náhradní koncert Nicole Zuraitis Quartet, který se měl konat 22. 4. 2020.

 

Cyklus Jazz and Blues 2020/21

Čtvrtek 26. listopadu 2020
Tomáš Hobzek Quartet

Originální a tvůrčí kapela bubeníka Tomáše Hobzeka hraje strhující moderní jazz s prvky avantgardní a experimentální hudby. V kořenech tvorby vychází ze svých vzorů, jakými jsou Miles Davis nebo Wayne Shorter.

Čtvrtek 21. ledna 2021
Kristina Barta & Event Horizon

Pianistka Kristina Barta je držitelkou několika ocenění: nejlepší klavírní interpretace v Powiew Mlodego Jazzu 2017, finalistka Euroradio Jazz Competition 2016 v Nizozemsku nebo 1. cena Jazz Prix 2015. Kristina Barta Quartet hraje originální a kreativní hudbu vycházející z moderního jazzu, v němž se odráží dřívější studium klasické hudby. Je zde kladen důraz na melodiku a muzika je plná emocí. Ženský element společně se silným pánským obsazením kapely slibuje vždy zajímavou interakci všech hudebníků.

Pátek 19. února 2021
Little Geneva

Bluesrocková kapela z Bristolu, která zní syrově jak dřevní The Animals nebo The Kinks, určitě klub zaplní svým drivem.

Středa 7. dubna 2021
Yo Soy Indigo

Originální pražská skupina vytvořená kolem Emily Thielové, zpěvačky, skladatelky a kytaristky z Connecticutu v USA, jejíž živé a často velmi osobní skladby jdou ruku v ruce s jejím doslova uchvacujícím a nádherným zpěvem a skvělou doprovodnou kapelou, která svůj styl nazývá „freak-folk-jazz“, neboť jen lehce škrabe po povrchu zmíněných a volně navzájem prostupujících žánrů, které systematicky prozkoumává. První studiové album vyšlo v roce 2018.

Úterý 4. května 2021
The Achievers

Kapela jež mění tvář britského blues. Vítězové britského kola UK Blues Challenge 2019, ze kterého postoupili do semifinále mezinárodního kola.

Změna místa konání, termínu a vystupujících vyhrazena.

Permanentky na cyklus 2020/21 připravíme do prodeje na konci měsíce září 2020.