XII. Husí slavnosti

Slavnosti připomínají někdejší proslulost boskovických husí, ceněných zejména na vídeňských trzích. Letos se návštěvníci mohou těšit na Bratry Ebeny, Sto zvířat, nebo také na Xindla X v dvoudenním programovém bloku v areálu Letního kina. Kulturní zařízení města Boskovice, Muzeum Boskovicka, Město Boskovice, ZO Českého svazu chovatelů zvou již na XII. ročník Husích slavností v Boskovicích, které se letos konají od soboty 3. října do neděle 4. října 2015.

Areál parku u Zámeckého skleníku obsadí po oba dva dny trh lidových řemesel, na kterém se vedle nezbytného občerstvení a doplňkového sortimentu budou prodávat i nejrůznější výrobky tradičních řemesel i produkty související s ročním obdobím a husami. Chybět nebude nabídka husího sádla a dalších pochoutek, pohlednic z Husích slavností i pestrá škála upomínkových předmětů. Boskovické restaurace budou po celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávat i jídla z husí, případně kachniček, husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci.

Dětem „husí“ dny kromě programu pohádkových divadelních představení nabídnou také dětské atrakce, hry mateřského centra, dětské dílny, zvířátka ze dvorku, jízdy na koních, v muzeu pak výstavu dětských prací a gastrodílnu a v areálu za muzeem soutěžní výstavu chovatelů drobného zvířectva. Vše doplní výstava historické i současné zemědělské techniky. Po oba dny bude přes Informační centrum přístupna vyhlídková radniční věž na Masarykovo náměstí. Rovněž Zámek a Hrad Boskovice zvou k návštěvě.

Jednotné vstupné: 100 Kč/den, dvoudenní vstupné 150 Kč, děti do 10 let a držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P mají vstup volný.

Sobota 3. 10.

9:00
Hudba
Husí slavnosti
Park u Zámeckého skleníku

XII. Husí slavnosti - den první

Trh lidových řemesel, nabídka husích specialit a pečínky a sobotní kulturní program v letním kině: Bratři Ebenové, Folklórní soubor Velen, Horňácký mužský

100 Kč / 150 Kč