Psí rok – čtenářská hra – úkoly na prosinec

A je to tady, naše psí čtenářské putování je u konce, před námi je poslední společný úkol.

Téma měsíce prosince je PSÍ SPŘEŽENÍ

REPORTÁŽ – PSÍ SPŘEŽENÍ V AKCI
V Orlických horách se každý rok koná Šediváčkův long, nejdelší a nejtěžší závod psích spřežení u nás. Jak takový závod probíhá? Podívejte se na upoutávku tady. 

KE ČTENÍ DOPORUČUJEME
Knihu Terezy Pařízkové Stela a 16 huskyů, kterou vydalo nakladatelství Euromedia. Nahlédnout do ní můžete zde. Audio ukázku si poslechněte tu.

PROSINCOVÝ ÚKOL - PSÍ ČTENÁŘSKÝ DENÍK
Prosincový úkol je úplně jednoduchý. Přineste nám do knihovny ukázat svůj Psí čtenářský deník, do kterého si zapisujete přečtené knihy o psích hrdinech. A prozraďte nám, která z nich se vám nejvíce líbila. Pokud se k nám nedostanete, stačí poslat foto vyplněného deníku na e-mail bolomska.knihovna@boskovice.cz

ANIMOVANÝ FILM PRO RADOST
Každý vlk potřebuje svoji smečku, najde ji i náš hrdina? Podívejte se sem.

Přidáváme jeden úžasný hraný film natočený podle skutečné události. V zimě roku 1925 vypukla v odlehlé části Aljašky ve městě Nome mezi dětmi epidemie záškrtu. Očkovací sérum se nacházelo v místě vzdáleném přes tisíc kilometrů, do Nome bylo nakonec dopraveno za pět a půl dne díky štafetové jízdě psích spřežení. Největší zásluhu na úspěch celé akce měl pes Togo, spřežení jím vedené urazilo celkem 425 kilometrů. Na film se podívejte tady.

Děkujeme za podporu patronům naší čtenářské hry spisovatelce Lucii Hlavinkové a její fence Mie a přátelskému mopsovi Matesovi.

Caffe Bar Skleník