5. Květen 2021

Cha cha chá, zasmál se Mordechaj

Pojďte s námi putovat židovskou historií! Srdečně Vás zveme na výstavu „Cha cha chá, zasmál se Mordechaj“, která je k vidění před vstupem do knihovny do konce května. Putovní výstava vznikla podle stejnojmenné knihy spisovatelky Kláry Smolíkové, Tobiáše Smolíka a ilustrátora Vojty Šedy.

28. Duben 2021

Krmení knihobudek

Využili jsme krásného počasí a zaplnili boskovické knihobudky. Knihy vyřazené z fondu knihovny tak dostaly další šanci a třeba si ještě najdou svého čtenáře. Štěstí  přálo i nám a tři kousky jsme si na oplátku odnesli.

21. Duben 2021

Mohérová výstava

Během vaší návštěvy knihovny určitě nepřehlédnete další z koníčkářských výstav. Tentokrát nám své výrobky zapůjčila paní Hana Plšková, která chová angorské kozy, jejich srst ručně zpracovává a z mohérového vlákna plete, háčkuje nebo tká originální oděvy či módní doplňky.

29. Březen 2021

Den darované knihy

Příjemné překvapení v podobě knižního dárku čekalo v pátek 26. 3. na více než třicet náhodných kolemjdoucích na autobusových zastávkách a dětských hřištích, v parcích, obchodech a dalších místech.

11. Březen 2021

Kvíz "Deník malého poseroutky"

Knižní série Deník malého poseroutky patří mezi našimi dětskými čtenáři mezi vůbec nejoblíbenější. Na celém světě se všech patnácti dílů prodalo dohromady více než 250 miliónů výtisků. Vyzkoušejte si, jak dobře znáte postavy a děj prvního dílu v našem zábavném kvízu, který potrvá až do 31. 3.