O Letním kině

letnikino

Kapacita letního kina je 2000 míst. Vstupenky do letního kina nelze zakoupit online. Prodej vstupenek vždy hodinu před začátkem představení.  Na pokladně je možné platit kartou i v hotovosti. Občerstvení zajištěno. Promítáme za každého počasí, v areálu je kryté sezení pro cca 100 diváků.

 

Letní kino

Areál letního kina se nachází mezi hradem a zámkem nedaleko Zámeckého skleníku. Výstavba letního kina započala v roce 1956 a v roce 1961 bylo zahájeno první promítání filmů. Od roku 1964 byl v letním kině každoročně pořádán Filmový festival pracujících. Projekční plocha letního kina je 32 metrů x 14 metrů. Během letní sezóny jsou v areálu pořádány koncerty, festivaly a projekce filmů.

V letech 2016 a 2017 proběhla v letním kině generální rekonstrukce hlediště. V letech 2018 a 2019 proběhla rekonstrukce toalet, promítací kabiny a přilehlých přístřešků společně s horní cestou protínající areál. V letech 2019 a 2020 byla opravena rekonstrukce promítacího plátna a pod promítacím plátnem vznikla zcela nová budova, která obsahuje pokladnu, toalety pro diváky a šatny pro účinkující.

V roce 2019, 2020 a 2021 se Letní kino Boskovice stalo nejnavštěvovanějším letním kinem v ČR!

Kapacita letního kina je 2000 míst. 

Parkování

Nejbližší parkoviště se nachází u městských lázní na ulici U lázní. Další možností je parkoviště nacházející se na ulici hradní mezi budovou regionálního muzea a Panským dvorem. Případně můžete využít parkoviště, které se nachází na Masarykově náměstí.

https://www.facebook.com/letnikinoboskovice/

50 let letního kina Boskovice

 Brožura ke stažení zde.

Filmový klub