Recepty do kočičí misky

8.3. - 22.3. 2020 | Prostor

Na základě textů, které sesbíral a sepsal zaměstnanec ubytovny pro lidi bez domova, Martin Havel vznikla ilustrovaná Vokurkova pouliční kuchařka. Ilustrace pro 15 receptů vznikaly pod rukama osmi, převážně královehradeckých výtvarníků, z řad profesionálů i amatérů. Kuchařka vyšla v nákladu 50 ks a jejím záměrem  je upozornit na téma bezdomovectví.

Supermarket SVĚT

9.3. - 22.3. 2020 | Kino Panorama

Unikátní interaktivní výstava pro žáky středních škol a vyšší ročníky základních školy zve studenty ke zkoumání věcí a globálních souvislostí jejich výroby, vlastních otázek i postojů. Na stanovištích s interaktivními předměty a panely studenti doslova zváží své oblečení, rozeberou mobil v nadživotní velikosti, zaplatí za čokoládu pěstiteli kakaovníku a sledují, kde se peníze po cestě k němu ztrácejí. Výstava vznikla pod záštitou vizuálního umělce Petra Nikla.

Sliby versus realita

12.3. -23.3. 2020 | Masarykovo náměstí Boskovice 

Propaganda vždy byla důležitým nástrojem nedemokratických režimů, nejinak tomu bylo v případě komunistického Československa mezi lety 1948 a 1989. Výstava přináší na deseti plakátech výstižné srovnání někdejších propagandistických příslibů lepší budoucnosti a následné reality. Barevné socialistické plakáty s budovatelskými hesly kontrastují s dobovými černobílými fotografiemi významných českých fotografů (Karla Cudlína, Lubomíra Kotka, Dany Kyndrové, Jana Šibíka, Jindřicha Štreita a dalších).

Festival Boskovice 2019

Spojeni Foglarem | 4.7. - 25.8. 2019

Ilustrátoři a kreslíři příběhů Jaroslava Foglara.

 

Karel Šuster | 4.7. - 25.8. 2019

Fotografie z natáčení první řady seriálu a filmu Zdivočelá země.

 

Příběh banánu

3. 4. – 21. 4. 2019 | Kino Panorama Boskovice

Ročně sníme průměrně 9,9 kilogramu banánů. Jsou sladké, zdravé a téměř vždy v akci. Jaký je ale opravdový příběh levného banánu? V létě 2016 vyrazili Bára a Pavla z Ekumenické akademie, Standa z NaZemi a reportér Jakub do Panamy a Kostariky zkoumat pracovní podmínky lidí pracujících na banánových plantážích. Během cesty vedli rozhovory se stovkou lidí, kteří čelí nízkým mzdám, nuceným přesčasům, nebezpečným pracovním podmínkám a potlačování odborů..

Ukradené dětství: Dětská práce očima čtyř českých fotografek

1. 4. – 30. 4. 2019 | Kafe za rohem, Plačkova 4, Boskovice

Výstava, kterou nafotily čtyři známé české fotografky - Alžběta Jungrová, Jarmila Štuková (dříve Kovaříková), Markéta Kutilová a Lenka Klicperová. Fotografie zachycují život pracujících dětí, s nimiž se autorky setkaly při svých cestách po Africe, Asii a v dalších rozvojových zemích.

Na světě pracuje podle OSN více než 300 miliónů dětí. Téměř třetina z nich se přitom něco naučí, pomůže rodičům, chodí do školy a neztrácí bezstarostné dětství. Zbylých 215 miliónů dětí pracuje v podmínkách, které poškozují jejich zdraví, brání získat vzdělání a vymanit se jednou z chudoby, do níž se narodily.

Příběhy bezpráví – Z vězeňských spisů

25. 3. – 7. 4. 2019 | Masarykovo náměstí Boskovice

Výstava byla původně instalována v listopadu 2007 na Václavském náměstí. Jedná se o portréty z vězeňských spisů pořízené policejními fotografy – fotografie žen i mužů, lidí ve studentském věku i těch, kteří mohli být jejich prarodiči, lidí prostých i vzdělaných, z velkých měst i malých vesnic. Co je spojovalo? Všichni se stali oběťmi totalitní justiční zvůle. A ještě něco pro ně bylo společné – odvaha, nezlomnost, mravní síla. Podobný osud jako oni přitom měly i tisíce dalších československých občanů – jim všem je výstava věnována. 

 

Fotografie - Aida Teimourlouie

Aida Teimourlouie je mladá íránská fotografka snící o životě ve svobodné zemi. Ve svých nejnovějších fotografiích zachycuje každodenní radost i smutek lidí v ulicích Tabrízu, kulturním a ekonomickém centru íránského Ázerbájdžánu. Výstava je k zhlédnutí v přísálí kina od 1.10. do 31.10. 2018

Výstava: T. G. Masaryk a železnice

Výstavu zahájila senátorka Ing. Jaromíra Vítková. Vernisáž hudebně zpestřil čtyřtet pod vedením T. Pléhy a promítnutí 2 němých filmů: T. G. Masaryk u čsl. legií a Salonní vůz.

Výstava prezentuje cesty T.G. Masaryka v době, než se stal prezidentem a v prezidentském období. Seznamuje návštěvníky se způsobem cestování, přináší zajímavosti o různých pobytech TGM v Československu i v zahraničí.

Výstava fotografií o paní Olze Havlové

 Výstavu připravil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se záměrem připomenout veřejnosti zakladatelku organizace Olgu Havlovou. Výstav zobrazuje počátky činnosti Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, setkávání paní Olgy s dětmi a dospělými se zdravotním postižením, ale také se spřízněnými osobnostmi, například s hercem Alainem Delonem.

Výstavu můžete zhlédnout v přísálí kina Boskovice od 4.7. do 18.7. a od 1.8. do 30.8. 2018.