Festival Boskovice 2019

Spojeni Foglarem | 4.7. - 25.8. 2019

Ilustrátoři a kreslíři příběhů Jaroslava Foglara.

 

Karel Šuster | 4.7. - 25.8. 2019

Fotografie z natáčení první řady seriálu a filmu Zdivočelá země.

 

Příběh banánu

3. 4. – 21. 4. 2019 | Kino Panorama Boskovice

Ročně sníme průměrně 9,9 kilogramu banánů. Jsou sladké, zdravé a téměř vždy v akci. Jaký je ale opravdový příběh levného banánu? V létě 2016 vyrazili Bára a Pavla z Ekumenické akademie, Standa z NaZemi a reportér Jakub do Panamy a Kostariky zkoumat pracovní podmínky lidí pracujících na banánových plantážích. Během cesty vedli rozhovory se stovkou lidí, kteří čelí nízkým mzdám, nuceným přesčasům, nebezpečným pracovním podmínkám a potlačování odborů..

Ukradené dětství: Dětská práce očima čtyř českých fotografek

1. 4. – 30. 4. 2019 | Kafe za rohem, Plačkova 4, Boskovice

Výstava, kterou nafotily čtyři známé české fotografky - Alžběta Jungrová, Jarmila Štuková (dříve Kovaříková), Markéta Kutilová a Lenka Klicperová. Fotografie zachycují život pracujících dětí, s nimiž se autorky setkaly při svých cestách po Africe, Asii a v dalších rozvojových zemích.

Na světě pracuje podle OSN více než 300 miliónů dětí. Téměř třetina z nich se přitom něco naučí, pomůže rodičům, chodí do školy a neztrácí bezstarostné dětství. Zbylých 215 miliónů dětí pracuje v podmínkách, které poškozují jejich zdraví, brání získat vzdělání a vymanit se jednou z chudoby, do níž se narodily.

Příběhy bezpráví – Z vězeňských spisů

25. 3. – 7. 4. 2019 | Masarykovo náměstí Boskovice

Výstava byla původně instalována v listopadu 2007 na Václavském náměstí. Jedná se o portréty z vězeňských spisů pořízené policejními fotografy – fotografie žen i mužů, lidí ve studentském věku i těch, kteří mohli být jejich prarodiči, lidí prostých i vzdělaných, z velkých měst i malých vesnic. Co je spojovalo? Všichni se stali oběťmi totalitní justiční zvůle. A ještě něco pro ně bylo společné – odvaha, nezlomnost, mravní síla. Podobný osud jako oni přitom měly i tisíce dalších československých občanů – jim všem je výstava věnována. 

 

Fotografie - Aida Teimourlouie

Aida Teimourlouie je mladá íránská fotografka snící o životě ve svobodné zemi. Ve svých nejnovějších fotografiích zachycuje každodenní radost i smutek lidí v ulicích Tabrízu, kulturním a ekonomickém centru íránského Ázerbájdžánu. Výstava je k zhlédnutí v přísálí kina od 1.10. do 31.10. 2018

Výstava: T. G. Masaryk a železnice

Výstavu zahájila senátorka Ing. Jaromíra Vítková. Vernisáž hudebně zpestřil čtyřtet pod vedením T. Pléhy a promítnutí 2 němých filmů: T. G. Masaryk u čsl. legií a Salonní vůz.

Výstava prezentuje cesty T.G. Masaryka v době, než se stal prezidentem a v prezidentském období. Seznamuje návštěvníky se způsobem cestování, přináší zajímavosti o různých pobytech TGM v Československu i v zahraničí.

Výstava fotografií o paní Olze Havlové

 Výstavu připravil Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové se záměrem připomenout veřejnosti zakladatelku organizace Olgu Havlovou. Výstav zobrazuje počátky činnosti Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, setkávání paní Olgy s dětmi a dospělými se zdravotním postižením, ale také se spřízněnými osobnostmi, například s hercem Alainem Delonem.

Výstavu můžete zhlédnout v přísálí kina Boskovice od 4.7. do 18.7. a od 1.8. do 30.8. 2018.

Všechny barvy světa

aneb jak Haiti (ne)přichází o školáky

Arcidiecézní charita Olomouc představuje výstavu fotografa Jiřího Pasze s názvem "VŠECHNY BARVY NADĚJE aneb jak Haiti (ne)přichází o školáky". Tato výstava obsahuje celkem 23 fotografií a jejím cílem je seznámit širokou veřejnost se životem dětí na Haiti a ukázat kontrasty, které tato země přináší. Výstava se uskuteční od 12. 6. do 3. 7. 2018 v předsálí kina.

Arcidiecézní charita Olomouc se na Haiti od roku 2005 zaměřuje na pomoc těm nejchudším a nejzranitelnějším skupinám obyvatel v těžce dostupných oblastech, které stojí mimo zájem vlády a ostatních organizací. Soustředí se především na zvýšení vzdělanosti, zlepšení zdraví, zemědělství a komunitní rozvoj.

Libuše Baďurová: Bláznivý kolotoč

Bláznivý kolotoč se slovy i bez aneb lidské hemžení všedního dne

Mgr. Baďurová Libuše připravila pro vás, milí návštěvníci kina, druhé pokračování Bláznivého kolotoče. Ve svých čtyřiatřiceti  kresbách se s očima dokořán občas pozastaví uprostřed reality, aby zaznamenala drobné třesky plesky a výtvarně je zpracovala k potěše diváků.

Výstavu můžete vidět v předsálí kina od 22. 3. do 15. 4. 2018.

Borci v akci

Výstava obrazů a plakátů Daniela Borka, Kateřiny Borkové a Josefa Borka. Výstava potrvá v předsálí kina do 21.3.2018.