Výstavy

Pokud máte zájem vystavovat v předsálí kina Panorama, kontaktujte nás.

kino@boskovice.cz, tel:725309027

Krása filmového plakátu

1. 11. - 31. 12. 2022 | Kino Panorama Boskovice

Výstava unikátní sbírky filmových plakátů 60. - 70. let 20. století.

 

Rodáci z Boskovic a okolí ve službách Královského letectva

13. 10. - 31. 10. 2022 | Kino Panorama Boskovice

Panelovou výstavu o RAF letcích z Boskovicka a okolí připravili Čeští Rafáci http://www.rafaci.cz/ a Muzeum regionu Boskovicka http://www.muzeum-boskovicka.cz/  Výstava se konala v rámci akce "Pocta našim letcům" kdy se diváci 27. 10. mohli podívat na dokumentární film Good Old Czechs. Na projekci filmu navázala přednáška Marka Paulíka Lvi nad Anglií. Výstava byla doplněna o osobní věci letců RAF.

Sestry

Výstava fotografií Jana Cágy

7. 7. - 31. 8. 2022 | Kino Panorama Boskovice

Jsou tady již po staletí, v dějinách mnohokrát prokázaly velkou kuráž, stojí na nejnižším žebříčku církevní hierarchie, ale často vykonávají nejtěžší práci. Pečují o nemocné, pracují v nápravných zařízeních, sociálních službách a ve školách, pomáhají lidem na misiích, můžeme je označit za zakladatelky hospicové péče. Starají se o druhé bez ohledu na jejich víru, bohatství nebo jakoukoliv jinou příslušnost. Často jsou vázány mlčenlivostí. Žijí v ústraní. To, co někdo chápe jako svázanost, může jinému přinášet svobodu. Svou jinakost nikomu nenutí, nesou ji směle. Dneska jich u nás můžeme potkat už jen kolem tisíce. Málokdo nějakou osobně zná, vzbuzují v nás respekt a snad i strach.

Jan Cága (* 1976, Hodonín) vystudoval obor Průmyslový design na Vysokém učení technickém v Brně. Fotografii vnímá jako prostředek k dialogu s divákem. Není až tak důležité, co zobrazuje, jako spíše co vyjadřuje. Jan získal různá fotografická ocenění, jako například několik cen Czech Press Photo, Award of Excellence na Pictures of the Year International, Grand prize na PhotoEspaňa OjodePez Award of Human Values, ceny New York Photo Awards, International Photography Award, PX3 Prix de la photographie Paris, FotoVisura Grant, Kaunas Photo, atd.

Výstava probíhá v rámci festivalu Boskovice 2022.

 

Ještě jsem tady

Výstava fotografií Ondřeje Pokorného

17. 9. - 24. 10. 2021 | Kino Panorama Boskovice

Soubor fotografií klientů charity, který vznikal v letech 2018 až 2021 v Olomouci a v Brně. Za svůj portrét klienta sociálních služeb získal Ondřej Pokorný (1974) v celonárodní soutěži Můj svět (kategorie Každodenní život) ocenění z rukou Jindřicha Štreita. Vernisáž výstavy se uskuteční 17. září v 18.00 v kině Panorama.

Rozkulačeno!

Půlstoletí perzekuce selkého stavu

8. 7. - 12. 9. 2021 | Kino Panorama

Výstava připomíná změny v postavení sedláků a ve vývoji soukromého hospodaření v proměnách času, s důrazem na cílenou likvidaci sedláků zejména v 50. letech. Na konkrétních případech postižených hospodářů, „kulaků“, mapuje období jak násilné kolektivizace, tak následného zkolektivizovaného hospodářství. Nechybí ani přesah do současnosti spojený s příběhy selských rodin, kterým se podařilo navázat na tradici rodinného hospodaření i přesto, že náprava křivd po listopadu 1989 se příliš nepovedla.

Výstava probíhá v rámci festivalu Boskovice 2021.

Sliby versus realita

2.10. - 12.10. 2020 | Masarykovo náměstí Boskovice 

Propaganda vždy byla důležitým nástrojem nedemokratických režimů, nejinak tomu bylo v případě komunistického Československa mezi lety 1948 a 1989. Výstava přináší na deseti plakátech výstižné srovnání někdejších propagandistických příslibů lepší budoucnosti a následné reality. Barevné socialistické plakáty s budovatelskými hesly kontrastují s dobovými černobílými fotografiemi významných českých fotografů (Karla Cudlína, Lubomíra Kotka, Dany Kyndrové, Jana Šibíka, Jindřicha Štreita a dalších).

Spolu v bublinách

Polsko-české století v komiksu | 28.7. - 20.9. 2020 | Kino Panorama

Češi a Poláci spolu v komiksu! Výstava představuje vítězné práce soutěže Polského institutu v Praze a Českého centra ve Varšavě, do níž se přihlásilo přes šedesát autorů – většinou mladých výtvarníků a scenáristů. Mezi oceněnými jsou například Kateřina Čupová, Štěpánka Jislová nebo Marek Rubec, na polské straně pak Artur Biernacki nebo Krzysztof Skory. Inspirací se jim stali hrdinky a hrdinové z obou stran hranice, jejichž osudy jsou si až neuvěřitelně podobné. Ať už je to osobní statečnost Milady Horákové a Witolda Pileckého, kteří se stali oběťmi nacistického teroru i komunisty zinscenovaného politického procesu, nebo čin Ryszarda Siwiece a Jana Palacha, „živých pochodní“ radikálně odsuzujících okupaci Československa v roce 1968. Češi a Poláci prožívali dramatické 20. století společně a stáli před stejnými výzvami: postavit se dvěma totalitním režimům patřilo mezi ty nejtěžší. 
Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice se putovní výstava představí v roce, kdy si připomínáme tři výročí, spojená s hrdinkami komiksů. Před 110 lety se ve Varšavě narodila Irena Sendlerová, zachránkyně stovek dětí z varšavského ghetta. Sedmdesát let uplynulo od justiční vraždy Milady Horákové, proti níž protestovaly osobnosti jako Albert Einstein nebo Eleanor Rooseveltová. V komunistickém Polsku pak stávky na podporu Anny Walentynowicz vedly před čtyřiceti lety, až ke vzniku nezávislého odborového hnutí Solidarita – jednomu z prvních kroků na desetileté cestě k prvním svobodným volbám v komunistickém bloku.

Recepty do kočičí misky

8.3. - 22.3. 2020 | Prostor

Na základě textů, které sesbíral a sepsal zaměstnanec ubytovny pro lidi bez domova, Martin Havel vznikla ilustrovaná Vokurkova pouliční kuchařka. Ilustrace pro 15 receptů vznikaly pod rukama osmi, převážně královehradeckých výtvarníků, z řad profesionálů i amatérů. Kuchařka vyšla v nákladu 50 ks a jejím záměrem  je upozornit na téma bezdomovectví.

Supermarket SVĚT

9.3. - 22.3. 2020 | Kino Panorama

Unikátní interaktivní výstava pro žáky středních škol a vyšší ročníky základních školy zve studenty ke zkoumání věcí a globálních souvislostí jejich výroby, vlastních otázek i postojů. Na stanovištích s interaktivními předměty a panely studenti doslova zváží své oblečení, rozeberou mobil v nadživotní velikosti, zaplatí za čokoládu pěstiteli kakaovníku a sledují, kde se peníze po cestě k němu ztrácejí. Výstava vznikla pod záštitou vizuálního umělce Petra Nikla.