Psí rok – čtenářská hra – úkoly na duben

Naše celoroční čtenářská hra Psí rok pokračuje! Podrobné informace, pravidla a přihlášku i Psí čtenářský deník ke stažení najdete zde. Téma měsíce dubna je PSI NAŠÍ RODINY.

VIDEO SE ZAJÍMAVÝMI HOSTY
V Boskovicích můžete potkat psů habaděj! Seznamte se s našimi psími kamarády, možná je také potkáváte! Podívejte se na ně sem.

KE ČTENÍ DOPORUČUJEME
Psí knížku od Terezy Říčanové, kterou vydalo nakladatelství Baobab. Do knihy můžete on-line nahlédnout zde.

TVOŘIVÝ ÚKOL
Namalujte vašeho psa při jeho nejoblíbenější činnosti (spí, zlobí – jak?, loudí pamlsek, skáče, honí kocoura…), doplňte jeho jméno a kratince napište, co dělá. Pokud psa nemáte, můžete namalovat pejska vašich prarodičů, sousedů či kamarádů nebo si psa i vymyslet. Obrázek doneste ukázat do dětského oddělení knihovny nebo pošlete jeho foto na mail bolomska.knihovna@boskovice.cz.

ANIMOVANÝ FILM PRO RADOST
I psi mají někdy těžký osud. V tomhle příběhu ale všechno nakonec dobře dopadne! Podívejte se sem. Přidáváme ještě jeden film o neobvyklém setkání.

Jen připomínáme, že do čtenářské hry se můžete připojit kdykoliv během roku. Hrát mohou jednotlivci, vítáme ale i třídní kolektivy. Každý měsíc vylosujeme z účastníků, kteří odevzdali tvořivý úkol, jednoho výherce. Získá od nás drobnou cenu. Patrony naší čtenářské hry jsou spisovatelka Lucie Hlavinková se svojí fenkou Miou a přátelský mops Mates.

Caffe Bar Skleník