Psí rok – čtenářská hra – úkoly na říjen

Podrobné informace, pravidla a přihlášku i Psí čtenářský deník ke stažení najdete zde. 

Téma měsíce října je PSI POMÁHAJÍ SE ČTENÍM

TIPY NAŠICH ČTENÁŘŮ
Nevíte, jakou knihu se psím hrdinou si přečíst? Nechte se inspirovat našimi čtenáři! Podívejte se na výběr nejpůjčovanějších knih se psím hrdinou za období leden – září 2021. Tyhle knihy u nás letos frčí.

KE ČTENÍ DOPORUČUJEME
Knihu Lisy Papp Magdalénka a psík z knižnice, kterou vydalo nakladatelství Prosolutions. Nahlédnout do ní můžete tady. Prolistovat a přečíst si knihu můžete u nás v dětském oddělení.

ČTENÁŘSKÝ ÚKOL
Stáhněte si soubor Psí rok - úkol říjen. Přečtěte si krátké povídání o Lajce – první psí kosmonautce a odpovězte na otázku pod textem. Odpověď nám přijďte říct do dětského oddělení knihovny nebo ji pošlete na mail bolomska.knihovna@boskovice.cz

ANIMOVANÝ FILM PRO RADOST
Na osud psí kosmonautky Lajky se nezapomnělo. Podívejte se film, který je jí věnovaný, a to zde. Znáte knižní trailery? Tady najdete upoutávku na knihu Magdalénka a psík z knižnice.

Jen připomínáme, že do čtenářské hry se můžete připojit kdykoliv během roku. Hrát mohou jednotlivci, vítáme ale i třídní kolektivy. Každý měsíc vylosujeme z účastníků, kteří odevzdali tvořivý úkol, jednoho výherce. Získá od nás knižní cenu.
Patrony naší čtenářské hry jsou spisovatelka Lucie Hlavinková se svojí fenkou Miou a přátelský mops Mates.

Caffe Bar Skleník