Návod k půjčování e-knih

 E-knihy

Z pohodlí domova si můžete vybírat z více než 9 500 e-knih.  Novinky a  bestsellery, na které jste dosud museli  čekat, si můžete stahovat do vašeho zařízení. Tyto knihy naleznete v našem on-line katalogu a můžete si je půjčovat odkudkoli. Podmínkou je být zaregistrovaným čtenářem Knihovny Boskovice.  Nutná je však také registrace na portále Palmknihy a to se stejnou e-mailovou adresou jako v naší knihovně. Vypůjčené knihy můžete číst pomocí aplikace Palmknihy v systémech Android a iOS a na vybraných čtečkách. 

Výpůjční lhůta je 31 dnů a lze číst až tři tituly najednou a to bez nutnosti připojení k internetu. 32. den se e-kniha sama vymaže z aplikace.

 

PODROBNĚJŠÍ NÁVOD

Jak se zapojit do eVýpůjček
1. zaregistrujte se v knihovně a uveďte zde svoji e-mailovou adresu.
2. zaregistrujte se na stránkách Palmknihy (se stejnou emailovou adresou, kterou jste uvedli v knihovně). Případně oznamte jinou emailovou adresu knihovně.
3. stáhněte si aplikaci Palmknihy do čtecího zařízení, která je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play pro Android (verze 4.1 a vyšší) nebo přes App store pro iOS (verze 8.4 a vyšší).

Jak si vypůjčit e-knihu
1. přihlaste se do on-line katalogu vaší knihovny.
2. u vybraného titulu zvolte tlačítko „Půjčit e-knihu“. Po stisknutí tlačítka se vám zobrazí oznámení o úspěšném provedení e-výpůjčky. Na emailovou adresu vám dorazí oznámení o uskutečněné eVýpůjčce.

Jak otevřít e-knihu
1. otevřete aplikaci Palmknihy. Sekce s „Místními“ (stáhnutými) e-knihami bude zpočátku prázdná.
2. v horním menu zvolte sekci “ONLINE” a vyplňte Vaše přihlašovací údaje, které jste uvedli při registraci do portálu Palmknihy.  
3. kliknutím na obálku stáhnete e-knihu ze sekce "Online" do "Místní". Pouze při tomto musíte být připojeni k internetu.

 

Půjčování e-knih je symbolicky zpoplatněno. Za každou staženou knihu bude nově účtován poplatek 25,- Kč.

Půjčování e-knih realizujeme prostřednictvím firmy Palmknihy, které platíme 49,- Kč/ 1 stažení e-knihy. Díky dotaci Ministerstva kultury jsme mohli e-výpůjčky až doposud platit za vás. Finance z dotace jsou však vyčerpány, a pokud pro vás máme službu zachovat, musíme ji alespoň částečně zpoplatnit.

 

Věříme, že budete novou službu hojně využívat a že s ní budete spokojeni.

Knihovna - nové knihy