Maria Kulina - výstava keramiky

Po celý Březen - měsíc čtenářů a kvůli přerušení všech veřejných aktivit kvůli koronaviru také v květnu 2020 byla na chodbě dospělého oddělení možnost zhlédnout výstava keramiky. Její autorkou je Maria Kulina, absolventka AVU v Praze, Ateliéru grafiky prof. Jiřího Lindovského a oboru Vědecké kresby a ilustrace na SŠUD Brno. Věnuje se grafickým technikám, malbě, keramice a ilustraci.

Výstava k výročí třiceti let od Sametové revoluce

Během listopadu 2019 jeste měli možnost zhlédnout ještě další výstavu, tentokrát o listopadu 1989 a to na chodbě dospělého oddělení. K vidění byly knihy od a o aktérech tehdejších událostí. Ve výstavních panelech jste mohli nají artefakty z knihy Františka Emmerta "Sametová revoluce - kronika pádu komunismu."

Výstava "Jižní Morava čte 2018"

Během listopadu 2019 jste měli možnost ve foyer budovy zhlédnout výstavu vítězných prací z minulého ročníku soutěže Jižní Morava čte. K vidění jsou i Boskotimes, projekt Terezy a Štěpána Tichých, kteří s ním vyhráli výtvarnou sekci kategorie 8 - 15 let.

Sto let knihovnického zákona, 1919-2019

V rámci Týdne knihoven jsme pro vás připravili výstavu o tom, jak před sto lety vznikal tolik potřebný knihovnický zákon. Výstava, která byla k vidění v říjnu 2019 na chodbě dospělého oddělení, je doplněna o stručnou historii naší knihovny v době přijetí tohoto zákona.

Aprílová výstava

Po celý duben 2019 jste si mohli v knihovně prohlédnout unikátní výstavu fotek našich knihovnic a knihovníka v dosud netušených souvislostech, na roztodivných místech a s těmi nejlepšími osobnostmi. Nahlédněte během dubna do tajných archivů, které občas vydají nejedno tajemství. Třeba to, jak kráčíme k hotové reprezentativní knihovně.

Fenomén chemlon

V rámci Března - měsíce čtenářů 2019 jsme vám na celý měsíc připravili retro výstavu předmětů a bytových doplňků vyrobených z chemlonového vlákna, které v sedmdesátých letech opanovalo české domácnosti. Pamětníci jistě zavzpomínají a poznají si ten „svůj“ výrobek lidové tvořivosti. Výstavu připravila a nám laskavě zapůjčila Knihovna Mikulov. Přejeme hezkou cestu časem do minulosti.

Výstava o nové knihovně

V pátek 18. 1. 2019 jsme do foyer městského úřadu instalovali výstavu o současnosti a budoucnosti naší a také vaší knihovny. Obsahovala podrobné plány projektu a fotografie s upřesňujícími popisky, které osvětlují naše problémy, ať u se týkají budovy, vybavení, čtenářského komfortu nebo knih. Součástí výstavy byla i výzva o tom, pokud lidem záleží na knihovně, která funguje v nejméně vhodných podmínkách ze všech městských institucí, aby přišli debatovat ve čtvrtek 31. 1. od 17:00 do zámeckého skleníku, kde se konalo představení projektu ZZN architekta Fránka pro veřejnost za účasti vedení města.

První republika v artefaktech

Od 28. 9. 2018 jste měli na chodbě dospělého oddělení možnost zhlédnout velice zajímavou výstavu kopií dokumentů z knihy "První republika 1918-1938". Artefakty z oblasti politiky, kultury a společnosti sahají od Washingtonské deklarace až po Mnichovskou dohodu.
Výstavu doplnila vitrína s dobovými předměty ze soukromé sbírky paní Evženie Smílkové.

Putovní výstava

Putovní výstavu mapující  loňský  ročník projektu Jižní Morava čte  jste mohli na přelomu září a října 2018  zhlédnout  ve vstupu do budovy MÚ Boskovice. V roce 2017 se do 228 akcí v knihovnách Jihomoravského kraje zapojilo 5574 dětí a 1635 dospělých. Řada dětí se zapojila také do literární a výtvarné soutěže, která byla součástí projektu. Vítězné práce můžete vidět na již zmiňované výstavě.

V současné době probíhá již třetí ročník projektu. Vítáme všechny nové zájemce o akce, které v rámci projektu Knihovna Boskovice pořádá.

Aleš Pavelka: Lidé a Krajiny

Světlo a duše, tvář. Krajinu světlo i tvář člověka osvětluje, tak, jako duši. Základní symbol nejen fotografie, celého umění byl a je zpodobňován od prvního tahu štětcem, úderu kamenického kladiva i prvního cvaknutí závěrky. Cvak.
Nová výstava fotografií Aleše Pavelky byla od dubna 2018 k vidění na dospělém oddělení.