Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet (SE/CZ)

Jazz and Blues

Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet je společný projekt švédského kytaristy Alfa Carlssona a českého trumpetisty Jiřího Kotači. Tyto dva oceňované muzikanty spojilo studium v nizozemském Rotterdamu a půl roku po jejich návratu do rodných zemí i plánovaný výlet Alfa do ČR, z kterého se nakonec stala krátká šňůra a posléze i regulérní kapela.

Kvarteto vydalo v listopadu 2019 kladně hodnocené album Journeys (Amplion Records) a odehrálo desítky koncertů na jazzových festivalech a v klubech ve Švédsku, Bulharsku, Rakousku, Německu, Slovensku a České republice. Kapelnické duo doplnili nejžádanější slovenští jazzmani nejmladší generace - Peter Korman na kontrabas a Kristián Kuruc na bicí nástroje.

V hudbě kvarteta se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru. V současné době také s živou elektronikou, což přináší unikátní zvukovou kombinaci této kapely, která klade důraz na zvukovou pestrost, silné melodie a pracuje s propojováním odlišných hudebních tradic a kořenů jednotlivých členů kapely.

Samotní kapelníci patří mezi oceňované hudebníky mladé generace ve svých zemích. Alf Carlsson komponoval hudbu pro Nobelovu cenu míru a Jiří Kotača je nominovaným umělcem na Cenu Anděl a držitelem ceny Česká jazzová sklizeň 2020.

Alf Carlsson - kytara
Jiří Kotača - trumpeta/křídlovka
Peter Korman - kontrabas/baskytara
Kristián Kuruc - bicí nástroje/pady

Vstupné: 290 Kč na místě / 260 Kč v předprodeji na sezení / 230 Kč studenti a senioři na sezení / 220 Kč na stání

Zakupte si zde na webových stránkách eVstupenku (platba kartou online) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Turistickém informačním centru Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.

Upozornění: Zakoupení eVstupenky platbou Kreditem se týká pouze majitelů naší Věrnostní karty. Dvě hodiny před začátkem akce již nelze zakoupit eVstupenky kartou online.

Caffe Bar Skleník