Jaroslav Musil: V dobrých botách v Dolomitách

Jaroslav Musil zve na výstavu svých fotografií s názvem V dobrých botách v Dolomitách. Výstava potrvá do 8. 12. 2019 a je přístupná v době konání akcí na Zámeckém skleníku, nebo po domluvě na tel. čísle 516 45 35 44.

 

Letní výstava obrazů Josefa Achrera

Josef Achrer je zakladatelem tzv. Dataismu a snaží se aplikovat tuto metodu do svého výtvarného projevu. Je to mladý, talentovaný a nadějný malíř. Tyto vlastnosti jsou umocněny tím, že ví, co chce, což je důležité a navíc ví, jak toho dosáhnout, což je ještě důležitější. To vše předurčuje jeho světlou budoucnost.

Ve svých malířských začátcích vycházel z odkazu postmoderní malby s výraznými sklony k expresivní barevnosti a znakovosti. Zde se ale dá vysledovat určité tíhnutí ke geometrizaci. Ke konci studií se stává členem skupiny „Obr“, spolu s Davidem Hanvaldem, Karlem Štědrým a Martinem Krajcem.

V jeho dalším malířském vývoji se prohlubuje sklon ke geometrizaci obrazového prostoru a spolu s abstraktním projevem se stává nosným programem jeho malířského vyjadřování. Přičemž abstrahovaný projev vytváří spíše pozadí obrazu, na kterém se odehrává geometricky-architektonická hra.

Doba trvání výstavy: od 28. července do 9. srpna 2019 (pouze do 12.00 hod.)

Otevírací doba: úterý až neděle 10.00 - 12.00 a 13.00 - 17.00

Vstupné 30 Kč dospělí, 20 Kč senioři a studenti.