Jazz and Blues Boskovice 2022

Kulturní zařízení města Boskovice a společnost Gatema a.s. zvou na další cyklus jazzových a bluesových koncertů v Zámeckém skleníku. Permanentky na celou sezónu za 900 Kč (800 Kč senior, student) v prodeji v kanceláři u Evy Václavíkové v budově kina Panorama (Kpt. Jaroše 15), tel. 516 45 35 44, mobil:730 182 330, e-mail: vaclavikova.kultura@boskovice.cz. Co vás všechno čeká?

 

Středa 9. února 2022
Zámecký skleník 19.00
Juwana Jenkins Blues Band (USA/CZ)

Rodačka z Filadelfie, již dlouhou dobu žijící v Česku, energická americká bluesová zpěvačka Juwana Jenkins. Juwana se chtěla stát pražskou Josephine Bakerovou. Hudba je pro ni droga, díky které si může upravovat náladu a vyjadřovat tak své pocity.

„Od dětství mám v srdci i hlavě mnoho skvělé hudby, která se vyvinula z blues, soulu, funku, rapu a hip-hopu na ulicích Filadelfie," uvedla zpěvačka.

V současné době spolupracuje na mezinárodní úrovni též s kapelami z Nizozemska, Itálie či Německa. Od roku 2013 je navíc zástupkyní České republiky ve sdružení “European Blues Union“.

Juwana Jenkins – zpěv, Kuba Zomer – klávesy, Jiří Maršíček – kytara, Marcus Jurkovič – bicí

 

Čtvrtek 24. března 2022
Zámecký skleník 19.00
Tomáš Hobzek Quartet (CZ)

Poslední album Supernatural Phenomena (2019) natočil bubeník Tomáš Hobzek se svým Tomáš Hobzek Quartetem, skupinou, kterou dále tvoří saxofonista Marcel Bárta, pianista Vít Křišťan a kontrabasista Tomáš Liška.

Název alba chce evokovat ono tajemství v hudební komunikaci, které je součástí jazzové hudby díky její částečně spontánně utvářené formě a improvizaci. Proto Supernatural Phenomena, tedy svým způsobem nadpřirozené jevy.

 

Středa 8. června 2022
Zámecký skleník 19.00
Delta Fuse (Irsko)

Irská bluesrocková kapela. Jejich hudba skvěle prolíná soul s psychedelií šedesátých let. Debutové album se jmenuje „A Matter Of Love And War".

Jack McHale – kytara a zpěv, Ben Graham – baskytara, Sandy Aicken – bicí

 

Pondělí 12. září 2022
Zámecký skleník 19.00
Lauren Henderson Quartet (USA/A/D/CZ)

Lauren Hendersonová je jazzová, latin-jazzová, soulová a fusion zpěvačka a skladatelka původem z Massachusetts, jejíž ústředním uměleckým tématem je karibské a latinské hudební dědictví. V současné době žije střídavě v Miami a především v New Yorku, kde pravidelně hrává v klubech Blue Note, Birdland a Joe Pub.

Lauren Henderson (USA) – zpěv, Walter Phishbacher (USA/A) – piano, Petr Dvorský (CZ) – kontrabas, Ulf Stricker (D) – bicí

 

Středa 19. října 2022
Zámecký skleník 19.00
The Cinelli Brothers (UK)

The Cinelli Brothers je projekt zrozený ze společné vášně pro americké elektrické blues z Chicaga a Texasu 60. a 70. let. Bratři Cinelliové – Marco (kytarista a zpěvák) a Alessandro (bubeník) se rozhodli vytvořit eruptivní tým představující originální repertoár ve stylu legendárních Chess Records (bluesový label) a detroitského Motownu (zaměřeného především na černošské interprety.

Bluesový svazek bratrů brzy posílil Enzo Strano na baskytaru a Tom Julian-Jones na harmoniku a kytaru a tak vznikli The Cinelli Brothers. Jejich debutové album Babe Please Set Your Alarm vyšlo v roce 2018. Album vystoupalo postupně na druhou pozici v žebříčku IBBA (Independent Blues Broadcasters 'Association). V letech 2020 a 2021 byla kapela opakovaně nominována v rámci UK Blues Awards jako „Blues Band of the Year“.

 

Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

 

Pondělí 12. 9.

19:00
Hudba
Jazz and Blues
Zámecký skleník

Lauren Henderson Quartet (USA/A/D/CZ)

Lauren Hendersonová je jazzová, latin-jazzová, soulová a fusion zpěvačka a skladatelka původem z Massachusetts, jejíž ústředním uměleckým tématem je karibské a latinské hudební dědictví.

220 Kč Koupit