Jazz and Blues Boskovice 2023/2024

Kulturní zařízení města Boskovice a společnost Gatema a.s. zvou na další cyklus jazzových a bluesových koncertů v Zámeckém skleníku. Permanentky na celou sezónu za 1 200 Kč (1 000 Kč senior, student) v prodeji od 14. srpna 2023 v kanceláři u Evy Václavíkové v budově kina Panorama (Kpt. Jaroše 15), tel. 516 45 35 44, mobil:730 182 330, e-mail: eva.vaclavikova@kicboskovice.cz.

Doba prodeje: pondělí a středa od 8:00 do 12:00 a od 13:00 do 15:30 hod. nebo kdykoliv po telefonické domluvě.

 

Na co se můžete těšit?

Úterý 17. října 2023
Libor Šmoldas NYC Trio (CZ/USA)

Ve svém newyorském triu se náš přední jazzový kytarista Libor Šmoldas představuje s rytmikou absolutní světové jazzové špičky. Na koncertě se můžete těšit na průřez repertoáru ze všech tří alb okořeněný o spontánní improvizace jazzových standardů. Hudba je plná energie a instrumentálního mistrovství, které není samoúčelné, ale naopak vždy ve službách hudby, melodie, vzájemné komunikace a strhujícího jazzového rytmu.

Úterý 5. prosince 2023
Ben Poole (UK/CZ)

Kytarista a zpěvák Ben Poole je novým příslibem britské bluesové školy, jeden z nejlepších, jaký se v Evropě v posledních letech objevil. Dokonce ani jeho hrdinové, se kterými měl tu čest hrát na jednom pódiu (Jeff Beck, Gary Moore a John Mayall), nešetří pochvalami. Zdá se, že tento ani ne třicetiletý mladík má opravdu velmi slušně našlápnuto.

Středa 7. února 2024
Wille and The Bandits (UK)

Čtveřice s pověstí koncertního zázraku dnes sídlí v Londýně, vystoupila na Glastonbury, hrála velká turné v USA i v Austrálii a mezi její fanoušky patří třeba Joe Bonomasa, Ian Paice z Deep Purple nebo Francis Rossi ze Status Quo. Díky svému novátorskému přístupu k bluesrockové hudbě si Wille and The Bandits vytvářejí místo pro sebe na evropské hudební scéně a zároveň si rozvíjejí reputaci jako jedna z nejlepších živých band v Británii.

Středa 6. března 2024
Leaving Spirit (D)

Rocková kapela s výraznými vlivy blues, country a jižanského rocku opravdu šlape! Šest mladých hudebníků z bavorského Würzburgu představuje převzaté i původní písně ve stylu Neila Younga, Eagles, Roberta Johnsona, Allman Brothers a mnohých dalších. Jejich debutové album „Things Change“ vyšlo v roce 2019. Kromě klasické rockové formace založené na hutně „jižanském“ zvuku třech kytar, basy a bicích, používají muzikanti i některé exotičtější nástroje jako je lap steel kytara, mandolína a bluesová harfa.

Středa 20. března 2024
Brave Rival (UK)

Zbrusu nová bluesrocková a soulová hudební mašina z jihovýchodní Anglie. Kapela nominovaná na British Blues Award 2022 pochází z přístavního Portsmouthu. Nabízí silné a krásné zdvojené vokály (Chloe Josephine a Lindsey Bonnickové). Na sólovou kytaru nabízí dramatická kytarová sóla a tvrdé rockové riffy Ed Clarke. A to vše drží pohromadě rytmická lokomotiva Billyho Dedmana (baskytara) a Donny Petersové (bicí).

Čtvrtek 25. dubna 2024
Alf Carlsson/Jiří Kotača Quartet (CZ)

Společný projekt švédského kytaristy Alfa Carlssona a českého trumpetisty Jiřího Kotači. V hudbě kvarteta se mísí vlivy lyrické skandinávské hudby a moderního jazzu se špetkou moravského a slovenského folkloru, což přináší unikátní zvukovou kombinaci této kapely, která klade důraz na zvukovou pestrost, silné melodie a pracuje s propojováním odlišných hudebních tradic a kořenů jednotlivých členů kapely.

 

 

Úterý 5. 12.

19:00
Hudba
Jazz and Blues
Zámecký skleník

Ben Poole (UK/CZ)

Kytarista a zpěvák Ben Poole je novým příslibem britské bluesové školy, jeden z nejlepších, jaký se v Evropě v posledních letech objevil.

280 Kč / 250 Kč