StageArtcz: K-PAX, Svět podle Prota

Divadelní sezóna

Divadelní hra K-PAX laskavým humorem pojmenovává neduhy naší společnosti a velmi často zamrazí svojí přesností. Během představení se budeme mít možnost ponořit do hlubin lidských duší a nenásilným způsobem se tak dozvíme mnohé o nás samých.

Divadelní hra K-PAX Gena Brewera vznikla na základě literární předlohy téhož autora. Gene Brewer je autorem knižní trilogie K-PAX, Na světelném paprsku, K-PAX III. - Svět podle Prota.

Nejvíce však román proslavilo filmové zpracování literární předlohy, které bylo uváděno v českých kinech pod názvem Svět podle Prota v hlavních rolích s Jeffem Bridgesem a Kevinem Spaceym.

Nástin děje
Do moderní psychiatrické léčebny je přijat záhadný pacient, který o sobě tvrdí, že je mimozemšťan z planety K-PAX vzdálené od Země několik tisíc světelných let. Jeho pobyt na psychiatrii obrátí naruby životy nejen všech ostatních pacientů, ale i zdravotního personálu, včetně ošetřujícího lékaře, který se snaží odhalit pravou totožnost záhadného cizince.

Inscenace K-PAX, možná o člověku, možná o mimozemšťanovi, nás nenechá klidným a překvapí nás naprosto nečekaným vyústěním celého příběhu.

"Román K-PAX vyšel celkem v pětadvaceti zemích. Jeho divadelních zpracování jsem viděl desítky v Americe i Evropě, ale to, čeho jsem byl svědkem dnes ve Hvězdárna a planetárium Brno, je to nejlepší, co jsem v životě viděl."
Autor GENE BREWER 1. 11. 2017

Vstupné: I. pořadí 550 Kč / II. pořadí 500 Kč / III. pořadí 450 Kč / balkón a přístavek 400 Kč

Zakupte si zde na webových stránkách eVstupenku (platba kartou online) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Turistickém informačním centru Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.

Upozornění: Zakoupení eVstupenky platbou Kreditem se týká pouze majitelů naší Věrnostní karty. Dvě hodiny před začátkem akce již nelze zakoupit eVstupenky kartou online.

Základní informace:
Premiéra: 27. dubna 2015
Délka představení: 2 hodiny 20 minut s pauzou
Realizační tým
Autor: Gene Brewer
Překlad: Philip Polívka
Režie: Petr Halberstadt
Scéna: Jaroslav Milfajt
Hudba: Jan Matásek
Choreografie: Hana Halberstadt
Light design: Roman Jajčík

Osoby a obsazení:
DR. GENE BREWER - Martin Siničák
BETTY McAllister - Hana Halberstadt
PROT - Petr Halberstadt
CHUCK - Petr Bláha
ERNIE - Jakub Urbánek / Martin Siničák
HOWIE - Michal Bumbálek / Tomáš Milostný
BESS - Eva Novotná
GISELLE GRIFFIN - Gabriela Štefanová

Upozornění: V představení se používá stroboskop