Husí slavnosti 2023

Dvoudenní vstupenka
Sobota 23. 9. 9:00
Zámecký skleník a Letní kino
Hudba
400Kč / 200Kč

Michal Hrůza, Wohnout, Raego, Michal Nesvadba a další. Slavnosti připomínají někdejší proslulost boskovických husí, ceněných zejména na vídeňských trzích. Letos se můžete těšit na šéfkuchaře Jana Horáka, v Letním kině na Wohnouty, Michala Hrůzu, Raega, pro děti vystoupí Michal Nesvadba a další. Zámecký skleník se letos opět promění v restauraci a bude se zde podávat husí menu.

Areál parku u Zámeckého skleníku každým rokem obsadí po oba dva dny trh lidových řemesel, na kterém se vedle nezbytného občerstvení a doplňkového sortimentu budou prodávat i nejrůznější výrobky tradičních řemesel i produkty související s ročním obdobím a husami. Návštěvníci zde najdou například keramiku, nerosty, výrobky z vlny, ručně dělaná mýdla, výrobu šperků, košíkářské výrobky, svíčky, výšivky, aranžmá a další. S nabídky jídla nechybí husí játra Foie Gras, husí menu Filipa Töpfera, trhané husí maso, chleba s husím sádlem, husími játry, paštikou. Scéna v parku rovněž nabízí kuchařskou show některé z významných osobnosti české kuchařské scény.

Dětem „husí“ dny přinášejí kromě programu pohádkových divadelních představení i výtvarné a žonglérské dětské dílny.

Vše doplňuje výstava historické i současné zemědělské techniky, soutěžní výstava chovatelů drobného zvířectva.

Hlavní kulturní scéna se nachází v nově zrekonstruovaném areálu letního kina, nejnavštěvovanějšího kina v ČR, kde vystupují ty největší hvězdy slavností. Areál nabízí pohodlné posezení s elevací s krásným výhledem na jeviště.

Boskovické restaurace po celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávají i jídla z husí, případně kachniček.

Vstupné na celé Husí slavnosti 23. - 24. 9. 2023:

400 Kč dospělí
200 Kč děti (od 3 let do 15 let), ZTP a ZTP/P (sleva platí i pro doprovod u ZTP/P)

Jednodenní vstupné na sobotu 23. 9. 2023 nebo neděli 24. 9. 2023:

250 Kč dospělí
120 Kč děti (od 3 let do 15 let), ZTP a ZTP/P (sleva platí i pro doprovod u ZTP/P)

Děti do 3 let mají vstup zdarma. Senioři, rodinné pasy a ostatní průkazy beze slev.

Zakupte si zde na webových stránkách eVstupenku (platba kartou online) a vytiskněte si ji z pohodlí domova. Přímý prodej vstupenek najdete v Turistickém informačním centru Boskovice, Masarykovo nám. 1, tel. 516 48 86 77.

Upozornění: Zakoupení eVstupenky platbou Kreditem se týká pouze majitelů naší Věrnostní karty. Dvě hodiny před začátkem akce již nelze zakoupit eVstupenky kartou online.